top of page

Арт-інсталяція Sensitive Content / Повернутися до Мистецтва

Арт-інсталяцію Sensitive Content створили українські мисткині Дарія Біла та Софія Гупаловська у партнерстві з Українським інститутом книги. У 2023 році робота була представлена на Міжнародних книжкових ярмарках у Лондоні та Лейпцигу, а також у Державній бібліотеці в Берліні.

 

Інсталяція являє собою меблі, зібрані з українських бібліотек, які постраждали від повномасштабного російського вторгнення на Чернігівщині та Київщині. Ці книги, стільці, полиці та столи стали свідками вандалізму російських військових, які атакують мирні міста ракетами, підпалюють і руйнують бібліотеки та знищують культурну спадщину.

 

Ми стали свідками того, що соціальні мережі почали приховувати за позначкою sensitive content – реальність, у якій наразі живуть українці. Ми покрили понівечені війною бібліотечні меблі та книги білою фарбою. Ми заблюрили колір меблів, але не зміст. Наш погляд на правду спрямований не на те, щоб когось вразити, а засвідчити ті злочини, які росіяни щодня чинять проти українського народу і культури, кидаючи виклик усьому цивілізованому світу.

Лондон, Берлін, Лейпциг, 2023

bottom of page